Trabzon Lisesi Forumu - vBulletin

Arşiv Görüntüleri - Trabzon Lisesi Dünya İkinciliği
Arşiv Görüntüleri - Trabzon Lisesi İdarecileri
Arşiv Görüntüleri - Trabzon Lisesi Dünya Birinciliği 2003

1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 11

Konu: Trabzon (Fen) Lisesi'nin uzun yıllar Müdürlüğünü yapan Ömer Eyüboğlu emekliye ayrıldı

Trabzon (Fen) Lisesi'nin uzun yıllar Müdürlüğünü yapan Ömer Eyüboğlu emekliye ayrıldı

Trabzon eğitim camiasının duayen isimlerinden Trabzon (Fen) Lisesi’nin uzun yıllar Müdürlüğünü yapan Ömer Eyüboğlu emekliye ayrıldı.

34 yıl görev yaptığı okula ve öğrencilerine veda etmenin zorluğunu mezuniyet töreninde davetlilere hitap ederken derinden yaşayan Eyüboğlu, konuşması sırasında gözyaşlarını tutamamış:

"Hiç kuşkusuz kurumları yücelten, itibarlarını sağlayan bir ölçüde geçmişlerindeki başarılardır. Bu açıdan baktığımızda Trabzon Lisesi sadece ilimizde, bölgemizde değil; Türk Milli Eğitiminde de önemli yeri olan itibarlı ve köklü bir eğitim kurumudur.

Yıllardır sevdalısı olduğum bu okuldan 1972 yılında mezun oldum. 1980 yılında 126 yıllık köklü geçmişe sahip bu yuvada matematik öğretmeni olarak göreve başladım. 7 yıl yöneticilik yaptıktan sonra 1995 yılında bu irfan abidesine müdür olarak atandım.

33 yıl 4 ay bu tarihi kurumda görev yapma mutluluğuna eriştim. 18 yıl 4 ay bu yüce makamda görev yapma onurunu yaşadım. 33 yıllık meslek hayatımda yurdun dört bir yanında görev yapan 30 binin üzerinde öğrenci mezun ettim.

Şimdi benim de veda zamanım. 33 yıllık devlet memurluğu görevimi bugün sizlerin huzurunda emekliliğe ayrılarak noktalıyorum." şeklinde konuşmuştu.

Yüksek tahsilini Fatih Eğitim Fakültesinde yaptı. 1981 yılında askerlik görevini Burdur’da kısa dönem olarak tamamladı. Aynı yıl içerisinde Trabzon Lisesine matematik öğretmeni olarak atandı.

Toplam 8 yıl müdür yardımcılığı görevini tamamladıktan sonra 1995 yılında okul müdürlüğüne atandı. 15.07.2013 tarihi itibarıyla da bu görevinden emekliye ayrıldı.Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  FB2_Omer_Eyuboglu_1971-Mezunu-6-Fen-D-lilerle_1.JPG
Görüntüleme: 5
Büyüklüğü:  49.7 KB (Kilobyte)Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  24B_Omer_Eyuboglu_1971-Mezunu-6-Fen-D-lilerle_2.JPG
Görüntüleme: 7
Büyüklüğü:  46.9 KB (Kilobyte)
    Atari Oyunları - Trabzon Lisesi - Müzeyyen Senar - Forum KTÜ
    __________________________________________________ ________________
    "bir gün gelecek zaman bizim olacak, bizim
    bütün düşünürlerini okuyacağız bütün çağların
    bütün ustaların bütün tablolarını göreceğiz
    bütün maskaralara kırılacağız gülmekten
    arkadaş olacağız bütün kadınlarla
    ve bütün insanlara öğreteceğiz gerçeği, sevgiyi." - B.BRECHT

Hayırlı olsun herkes için...

1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)